wtorek, 28 kwietnia 2009

Flamborough Head...


"Nie można logicznie udowodnić, że coś jest piękne, trzeba to po prostu odczuć."

Antoni Kępiński


Planując wycieczkę po Yorkshire - otrzymaliśmy kilka wskazówek od naszej znajomej Oli, gdzie warto abyśmy pojechali.

Planowaliśmy spędzić kilka godzin w Whitby, pełnego uroku - historycznego miasteczka rybackiego... do którego rzeczywiście dotarliśmy, jednak zbyt późno, w związku z czym nadal pozostało miejscem, do którego w przyszłości powrócimy..

Naszą całą uwagę skoncentrowaliśmy na dwóch zakątkach, które w szczególny sposób nas zainteresowały - Flamborough Head - przepięknych białych klifach, ocenianych jako dziedzictwo wschodniego wybrzeża Anglii oraz maleńkiej miejscowości, położonej nieopodal wspomnianego Whitby - Robin Hood's Bay, do którego zapraszam wkrótce..

Wybrzeże z białymi wapiennymi klifami - tak jak przypuszczałam, wywarło na mnie ogromne wrażenie!

Zakochałam się w nich - tak jak zakochuję się w każdym pięknym miejscu, i choć piękno to pojęcie względne - to miejsce jest naprawdę bajecznie piękne!

Nieprawdopodobne formacje skalne...

A na plaży, małe skarby, które miło sfotografować...Niemalże z każdej naszej wyprawy w góry lub różnego rodzaju plaż, przywożę mniejsze lub większe kamienie, kamyczki.. muszelki - pokusa, której nie potrafię się oprzeć - tym razem również wzbogaciłam moje kamienne zdobycze - kilka odłamków pięknej skały wapiennej zdobi teraz naszą półkę w salonie : )


Pięknych snów wszystkim życzę!!

5 komentarzy:

 1. Witaj Aniu, robisz wspaniałe zdjęcia i choc trafiłam tutaj do ciebie przez przypadek, z pewnością będę częściej zaglądać!
  serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też zbieram kamyki :-)
  Nie wybierasz się czasem w stronę Walii? Tam też są ładne wybrzeża i parę ciekawych miejsc do zobaczenia... Elisse ma rację - piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wybieram się do Walii - wybieram : )
  Jest przecież taka piękna!!
  Mamy w planie objechać całe wybrzeże Wielkiej Brytanii - jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, ale mam nadzieję, że szybciej aniżeli później!
  A Szkocja jest naprawdę piękna : ) polecam!!
  Dziękuję i cieszę się, że podobają się Wam moje zdjęcia - choć te, które dodałam w poście o Szkocji, głównie robił Damian - ja jestem raczkującym fotografem i choć od dawna dodaję tylko moje zdjęcia, muszę się jeszcze dużo uczyć : )
  Pozdrawiam serdecznie!!

  ps. miło wiedzieć, że zbieranie kamyczków, to nie tylko moja dziwna fascynacja : )

  OdpowiedzUsuń
 4. woow, a ja byłam w pobliżu w Scarborough i też ziedzłąm klify, piękne wrzosem porośnięte i cierniami, przeżywałam Halloweeen i święto Ognia na plaży Morza Pólnocnego, YORK SHIRE podziwiam wspaniały zamek, gród, to kolebka starej Anglii.
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin