sobota, 5 września 2009

Odrobina wspomnień część II - Dania..

Uwielbiam skanseny - gdziekolwiek jestem a znajduje się tam skansen, zawsze muszę koniecznie go zwiedzić.. uwielbiam zaglądać w stare mury domów, pamiętających jakże odległą historię. Przedmioty wyeksponowane w ich wnętrzach przybliżające życie naszych przodków..
Kiedy po raz pierwszy zawitaliśmy w Danii - nie mogłam uwierzyć - cały kraj usłany jest skansenowskimi chatami, pokrytymi niejednokrotnie strzechą, z zewnątrz wyglądające zupełnie jak te w odwiedzanych przeze mnie skansenach. Różnica polega na tym, iż wnętrza zazwyczaj bywają znacznie bardziej ucywilizowane :)
Będąc w okolicy - odwiedziliśmy oczywiście również tamtejszy skansen (który z zewnątrz nie wyróżniał się jakoś nadzwyczajnie od domów napotykanych w drodze), jednak wnętrza zachwyciły mnie bardzo (wówczas zdjęcia robił głównie Damian.. jeśli macie ochotę, zapraszam na naszą stronę foto-album).
Bardzo interesującym dodatkiem byli ludzie, ubrani w tradycyjne stroje, kobiety tkające, gotujące, wyszywające.. można spędzić cały dzień, w tym jakże interesującym miejscu, mając wrażenie, iż nagle przenieśliśmy się w czasie..
Tego roku, nie odwiedziliśmy skansenu, jednak ku mojej ogromnej radości - Michel zabrał nas na wycieczkę po okolicy, zatrzymując się niemalże za każdym razem, kiedy zapragnęłam sfotografować jakiś dom.. a było ich naprawdę wiele :)
Zapraszam Was zatem do wędrówki duńskimi bezdrożami, gdzie pięknych domów wraz z kwiatami, donicami oraz wszelkiego rodzaju dodatkami tworzącymi harmonię absolutną - napotkać można niemalże za każdym zakrętem...


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie!!!

7 komentarzy:

 1. Piekne zdjecia z klimatem...
  Buziaki, zycze milego weekendu
  Magdalena/Color Sepia

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutnie pięknie i powiem Ci po cichu , że trochę Ci zazdroszczę bo uwielbiam takie miejsca i choć na chwilę chciałabym się tam znalezć :) Pozdrawiam gorąco , aktualnie z Gdyni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie tam, tak swojsko, tak jak lubię

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. mozna tylko powzdychac z zachwytu:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach , jak mi się zatęskniło za Danią ! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach, jak pieknie! Szczesciaro! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziewczyny - cieszę się bardzo, że z przyjemnością ponownie wędrujecie ze mną :)
  Dziękuję Wam ślicznie i pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin