wtorek, 1 listopada 2011

Ghost town..


"Tourists don't know where they been,
travellers don't know where they are going"


Drugiego dnia naszego pobytu w Turcji.. pogoda spłatała nam figla - zamiast pięknej słonecznej pogody, z nieba poleciały wielkie krople deszczu..
Wykorzystując okazję wybraliśmy się na pobliski market. Zdjęcia jednak pokażę Wam z Miasta duchów, bowiem tam wybraliśmy się, po wcześniejszych.. obszernych zakupach (czytaj, wszelakie chusty i szale) : )
Kiedy dotarliśmy na miejsce, deszcz z wolna kończyl siąpić z brunatnego nieba, a my zakotwiczyliśmy w przeuroczym zakątku, by skosztować aromatycznej kawy, tuż przed wedrówką ku opuszczonemu miastu.W tak klimatycznym miejscu, kawa smakowała lepiej aniżeli gdziekolwiek indziej.. Nas jednak czekał spacer, który ze względu na warunki atmosferyczne.. niebo, zalane morzem wibrujących w ostatnich promieniach słońca chmur, wydawał się jeszcze bardziej mistyczny i urokliwy, aniżeli w każy inny, słoneczny dzień.. Ghost Town, to dawne miasto Greków, którzy po inwazji Tureckiej opuścili swoje domostwa, Turcy jednak nigdy nie zamieszkali w opuszczonych budynkach - wybudowali swoje własne zagrody, poniżej stoku.
Muszę przyznać, iż spacer ów, wzbudził we mnie wiele emocji, rodząc jednocześnie obrazy z minionych lat.. jak wyglądalo życie tutejszych mieszkańców? Czy przemieszczali się wąskimi, stromymi uliczkami dźwigajac na plecach wszelakie dobra? A dzieci? Czy biegały beztrosko od domu, do domu goniąc za szczekającym psiakiem?   Wnętrze kościoła.. pomimo wszystko piękne i magiczne..

Wędrując szlakiem prowadzącym w górę zalesionej scieżki, minęliśmy po drodze znak, który informował nas, iż szlak prowadzi do Oludeniz (czyli naszego miejsca noclegowego), a jego dlugość wynosi zaledwie..6 km! W imię nieustraszonego wędrowca : ) postanowiliśmy skosztować, choćby odrobiny wędrówki górskiej...lecz.. i tutaj rozpoczyna się przygoda, która bardzo wymiernie pasuje do wspomnianych przeze mnie na wstępie słów, : ) a które to przeczytałam dziś na ścianie hotelowej (hostelowej) po przybyciu do Londynu.. 
Nasza wędrówka rozpoczęła się umiarkowanie stromo, jednak przede wszystkim z widokiem na piękne krajobrazy..
Niestety bardzo szybko przekonaliśmy się, iz tamtejszym znakom ufać nie możemy.. gubiliśmy szlak kilkakrotnie pomimo bardzo bacznej uwagi zarówno mojej, jak i Damiana. Świadomość faktu, iż za godzinę nastąpi zupełna ciemność nie przysparzała nam dobrego samopoczucia.. na szczęście udało się i przyznam, iz wszelkie niepokoje zrewanżowały nam widoki, jakich uraczyliśmy w połowie drogi - panorama na błękitną zatokę zapierała dech w piersiach... a kiedy już doszliśmy do szlaku, którym maszerowaliśmy dzień wcześniej, wiedzieliśmy, iż tym razem nocy nie spędzimy, gdzieś pod drzewem.. ale w naszym pokoju hotelowym : )

Pozdrawiam Was serdecznie, tym razem z magicznego w swój, niepowtarzalny sposób Londynu.

8 komentarzy:

 1. ...wspaniale miejsca...ahh co to za wedrowki!

  pieknie Aniu pieknie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne , klimatyczne miejsce ...Moc wrażeń i fotografii Aniu :) Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 3. Miasto duchów.. własnymi dłońmi dotykasz historii.. przeszłości, która wpleciona jest w teraźniejszość.. magiczne miejsce.. Dziękuje akurat potrzebuje takich doznań.. takie miejsca sprawiają, że problemy maleją, a smutki nie są takie straszne..

  OdpowiedzUsuń
 4. I znów jestem w domu :)
  Dziękuję Wam za przesłane słowa!
  Oh, mój wpis naprawdę wymaga szybkiej korekty :) po przybyciu do Londynu, kiedy wieczorem każdy zajął sie swoimi sprawami, wykupiłam sobie godzinę możliwości korzystania z internetu.. godzina jednak minęła tak szybko, a czcionka okazała się zupełnie nie taka jak powinna.. Jednak sam pobyt minął mi pełen pozytywnych wrazeń.
  Dzieuję Wam raz jeszcze i pięknego dnia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna wyprawa Aniu. Dziękuję Ci za wycieczkę i piękne , jak zwykle, zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu, jak zwykle zatapiam się w Twoje opowieści bez reszty. Dzięki za kolejną podróż:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kaprysiu dziękuję, cieszę się, że zajrzałaś do mnie :) Pozdrawiam Cię cieplutko!

  Mariolu,miło mi przeogromnie, czytając Twoje słowa.. och, odkąd wróciłam z Londynu nie mam prawie wogóle wolnego czasu, ale kiedy czasem ktoś napisze, że wraca do mnie z przyjemnością, nachodzi mnie ochota aby wyskrobać odrobinę czasu na pisanie, choćby troszkę.. :) Dziękuję!
  Pozdrawiam i Ciebie serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin