sobota, 22 sierpnia 2009

Popołudniowe impresje...

Od tygodnia znów chodzę do pracy - co prawda w bardzo okrojonym wymiarze godzin, jednak czas upływa mi teraz nieco odmiennie..
Wczoraj po pracy, zaskoczyła nas niemalże niespodziewanie - piękna pogoda - tutaj w Szkocji - lato odchodzi bardzo szybko - coraz częściej odczuwa się powrót jesiennych szarug.. czasem jednak słońce wygląda zza chmur rozpościerając aurę letniej sielskości..
Tak było wczoraj - po krótkim odpoczynku, postanowiliśmy wybrać się na spacer.
Ja zapragnęłam choćby namiastki górskiej wędrówki - dlatego cel który obrałam było pasmo niewielkich gór Pentland Hils - to jedno z moich ulubionych miejsc w okolicach Edinburgha, które dawniej odwiedzaliśmy bardzo często - niestety odkąd złamałam nogę, przyglądam im się tylko z daleka z delikatnym uczuciem tęsknoty..
Wzgórza od dłuższego czasu pokrywają piękne wrzosy - bardzo chciałam poobcować przez chwilę w tym magicznym miejscu, zatem wybraliśmy się na krótką wędrówkę, która była obietnicą realizacji moich małych pragnień :)

...Tak - spacer zapowiadał się pięknie - jednak przez częste deszcze, w pewnym momencie przywitała nas taka oto cudowna kałuża!!! Doprawdy nie było mowy o dalszej wędrówce, ponieważ poziom wody w okalających ścieżkę chaszczach - był zdecydowanie za wysoki :(
Poza tym - jak to bywa w Szkocji - pogoda zmienną jest, a co się z tym wiąże - nagle napłynęły złowrogie chmury, po czym przywitała nas orzeźwiająca ulewa :)
Uroczo i romantycznie!!!


Nie pozostało nam nic innego, jak tylko zawrócić i iść w stronę słońca... tam gdzie niebo było jeszcze jasne i promienne..


Impresje murkowe...Cóż.. do wrzosowych wzgórz nie dotarliśmy - następnym razem!!
Ale to już po moim powrocie z krótkiej wizyty w domu!
W poniedziałek wylatuję do Polski - już nie mogę doczekać się spaceru po pachnącym lesie.. oraz cichej włóczęgi uliczkami Poznania :)
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę pięknego, słonecznego weekendu!!

4 komentarze:

 1. Heh, jakie kolory... Pięknie tam jest i nawet Krasnolud zaczął już przebąkiwać, że może jednak byśmy się wybrali przed przeprowadzką. Ale chyba nie da rady, za mało czasu, za dużo zamieszania.

  Aniu, miłej wizyty w Kraju :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj! Pieknie na tych Twoich fotkach,nastrojowo

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia przecudnej urody - jak zawsze.

  Aniu życzę przyjemnej podróży do kraju, jakoś tak mi się cieplej zrobiło na serduszko jak napisałaś że przyjeżdżasz do Polski.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny - jak zawsze bardzo dziękuję!
  Doprawdy pięknie jest wśród tutejszych wzgórz..
  Daisy - kiedy planujecie przeprowadzkę? może po przeprowadzce??

  Kasandro - a mnie zrobiło się bardzo, bardzo miło!!
  Daisy, Marzeno, Kasandro pozdrawiam Was i ślę
  uściski!!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin