How Can I Help?

Wiara potrafi sprawić cuda..jednakże, czy miejsce i czas w którym dane jest nam dorastać, nie odgrywa dużego znaczenia? Czesem istotnego, choć wiem, iż bywa, że potrafimy wbrew wszelkim przeciwnościom, pokierować naszym życiem tak jak my tego chcemy..czasem potrzebujemy pomocnej dłoni..

Sama wiara niestety nie wystarcza, choć odgrywa ogromną rolę - jakże istotne jest choćby podstawowe wykształcenie, ktore pozwoli nam wybrać drogę, po której chcielibyśmy kroczyć.
Jakże istotny jest podstawowy posiłek, pozwalający nam przetrwać i żyć.
Niestety nie każde dziecko na naszej planecie jest w tak komfortowej sytuacji -  wiele z nich zmuszone jest dotrwać do kolejnego dnia z głodnym żołądkiem, jedynie z nadzieją, iż jutrzejszy dzień będzie lepszy! 

Podczas mojego pobytu w Indiach, miałam możliwość powrotów do najbiedniejszych dzielnic slamsowych. Tamtejsze dzieci bardzo często nie mają szansy na godziwy posiłek. 
Nie wszystkie też, mają możliwość uczęszczania do szkoły, aby zdobyć choćby podstawowe wykształcenie. 

Odkąd pamiętam, zawsze leżał mi na sercu los dzieci, pozbawionych szansy na godne, przyzwoite życie. Dawno temu, sądziłam, iż powinnam zostać misjonarką w odległej Afryce..cóż, życie zawiodło mnie w innym kierunku i zdaję sobie sprawę, jak ogromną kroplą w morzu, są jakiekolwiek moje poczynania, czy jednak nie powinnam robić nic?

Po moim powrocie do domu, przyszedł mi do głowy bardzo szybki pomysł. Wykorzystując kilka elementów z prac, które narysowały dla mnie dzieci, wydrukowałam koszulki oraz kubki, ktore miałam nadzieję, iż będą początkiem choćby małych zmian - moim maleńkim wkładem do tego aby te wyjatkowe istotki doświadczyły mniej głodnych dni..a jeśli byłoby to mozliwe - dzieciństwo z możliwością nauki.
  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin